UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do wydawnictwa zwarte - lista

Nauki pedagogiczne w perspektywie społeczeństwa wiedzy i pracy

czwartek, 14, maj 2015

2010 nauki pedag
t. I  pod red. Zygmunta Wiatrowskiego, Ireneusza Pyrzyka
t. II pod red. Zygmunta Wiatrowskiego, Iwony Mandrzejewskiej-Smól, Andrzeja Aftańskiego
ISBN 978-83-60150-59-7
Włocławek 2010
format B5
t. I  — s. 357
t. II — s. 354
(nakład wyczerpany)




Włocławskie Towarzystwo Naukowe wraz z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną opublikowało po dwa tomy książek pt. „Pedagogika pracy i andragogika w konstelacji europejskiej i globalnej” (2005), „Pedagogika pracy i andragogika z myślą o dorastaniu, dorosłości i starości człowieka w XI wieku” (2007) będące, tak jak tegoroczna, plonem ogólnopolskich konferencji, które odbyły się w Ciechocinku. Ich głównym inicjatorem i organizatorem jest prof. zw. dr hab. Zygmunt Wiatrowski. Tegoroczna konferencja odbyła się z okazji 30-lecia WTN i 15-lecia WSHE, pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Urzędu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W konferencji uczestniczyło ponad 70 osób, znakomitą większość stanowili profesorowie, m.in.: Z. Kwieciński, J. Sztumski, S. Kwiatkowski, T. Aleksander, F. Szlosek, T. Nowacki, R. Gerlach, S. Wenta.
Publikacja zawiera artykuły, które były prezentowane podczas czterech sesji plenarnych oraz w trzech sekcjach problemowych.
W tomie I zgromadzono opracowania w trzech częściach: „Społeczeństwo — różne wersje nazewnicze i formuły strukturalne”, „Wiedza i praca — kluczowe pojęcia współczesności”, „Kulturowe i cywilizacyjne aspekty społeczeństwa wiedzy i pracy”.
W tomie II — dwie części:
„Wiedza i praca — w codzienności współczesnego człowieka, obywatela i pracownika”, „Pedagogiczne i cywilizacyjne wyznaczniki w dążeniu do społeczeństwa wiedzy i pracy”.
Wydawcy przedstawili dorobek naukowy konferencji w postaci dwutomowej publikacji o charakterze problemowym z tendencją do ujęcia monograficznego.