UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - csbiksm

Eliminacje do OTKM 2017

poniedziałek, 28, listopad 2016

"Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna – liczy się odwaga, aby brnąć dalej." - Winston Churchill

Tym mottem rozpoczęły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych w obiektach Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku. Zawody miały na celu wyłonienie 60 zespołów dwuosobowych, które w dniach 5-7 kwietnia 2017 r zmierzą się w finale ogólnopolskiego turnieju. Zwycięski zespół będzie reprezentował nasz kraj na „Cadet World Championship - 2017” Do eliminacji przystąpiły zespoły składające się z dwóch uczniów tylko i wyłącznie z klas o profilu mundurowym. Zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach tj: test sprawnościowy (tor przeszkód specjalnie przygotowany przez organizatora) oraz test wiedzy (zakres wiedzy ogólnej dotyczący służb mundurowych, historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie). Organizatorami byli: Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku i Edugrupa.
Do eliminacji przystąpiło 170 zespołów z ponad 100 szkół reprezentujących wszystkie województwa Polski. W naszej Uczelni pojawiło się przeszło 100 zespołów. W finałach Turnieju udział wezmą między innymi szkoły średnie reprezentujące następujące miasta: Reda, Gdynia, Włocławek, Jabłonowo Pomorskie, Skępe, Łowicz, Warszawa, Białobrzegi, Siemianowice Śląskie, Częstochowa, Iwonicz, Pszczyna, Bytom, Tarnowskie Góry, Kalisz, Konin, Łomża, Wrocław, Kraków, Tarnów, Rypin, Szubin, Bydgoszcz, Toruń.
Dyrektor Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych mgr Ireneusz Wieczorek pełnił doradczą pieczę nad odbywającymi się zawodami w naszej Uczelni, a także jako nauczyciel Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku przygotował 6 zespołów do udziału w tych zawodach.