UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - csbiksm

Warsztaty medyczne

poniedziałek, 24, październik 2016

W dniu 22 października 2016 roku grupa uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku, brała udział w Warsztatach Medycznych z elementami ratownictwa pola walki, zorganizowanych przez Centrum Szkolenia Proobronnego we Włocławku.

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów obejmowały szkolenie z zakresu ratownictwa cywilnego, które odbyło się na terenie Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku. Szkolenie z zakresu ratownictwa pola walki, w formie nocnych inscenizacji odbyły się na terenie po byłej jednostce wojskowej przy ul. Żytniej. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z pracą ratowników cywilnych i wojskowych, ćwicząc w warunkach zbliżonych do tych na polu walki.
Przedsięwzięcie realizowane było w ramach porozumienia pomiędzy Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku, Zespołem Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku, JS 4051 we Włocławku, a także dzięki ścisłej współpracy dyrektora Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych przy KSW we Włocławku mgr Ireneuszem Wieczorkiem z Dowódcą JS 4051 z Włocławka kpr. Krzysztofem Wójcikiem.
Przewidziane są kolejne tego typu szkolenia, dla kolejnych grup młodzieży klas mundurowych.

W galerii wykorzystano materiał zdjęciowy udostępniony przez JS 4051 we Włocławku.