UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - kdutw aleksandrów

Laureaci konkursów fotograficznych nagrodzeni

środa, 04, listopad 2015

Wernisażem wystawy pokonkursowej w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim 14.10 2015 r. zakończono konkursy fotograficzne.
Pierwsze miejsce i nagrodę główną HONOROWY INDEKS KUJAWSKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ w konkursie „Mój uniwersytet” pod patronatem prof. Stanisława Kunikowskiego, rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej zdobyła Stefania Warszewska.


Pierwsze miejsce i ZŁOTĄ ALEKSANDROWSKĄ RAMKĘ w konkursie „Mój region” pod patronatem dr Andrzeja Cieśli, burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego zdobyła Karina Kacprzak-Jaworska.
Ponadto Wanda Rosińska, Donata Erwińska, Tadeusz Adamiec zdobyli nagrody, a Regina Szczęsna, Regina Zaręba, Barbara Przybysz, Jeremi Chyżewski i Irena Gołembka zdobyli wyróżnienia.
Szewc bez butów chodzi, fotografowie nie mają fotografii. Żeby tak nie było, poprosiliśmy dwóch „neutralnych” fotografów, bo konkursowi fotografowie zajęci byli odbieraniem nagród i gratulacji (dziękuję kolegom fotografom za przysługę) do obfotografowania wernisażu. Z kilkuset zdjęć wykonanych przez Marcina Strycha i Dawida Gałąskę dokonałem subiektywnego, a może nawet tendencyjnego wyboru. Tendencyjnego, bo przyświecał mi zamiar pokazanie nie tylko przebiegu wernisażu oraz sylwetek laureatów i uczestników konkursów. Chciałem pokazać przekrój osobowy uczestników konkursów i wernisażu. Głównie chciałem pokazać atmosferę wydarzenia. Nastrój był uroczysty, a zarazem koleżeński i na luzie, widać to w relacji fotograficznej. Co mnie osobiście najbardziej usatysfakcjonowało, to że przedsięwzięcie KDUTW było nie tylko świętem fotografujących i nie tylko słuchaczy UTW. Można stwierdzić: UTW propaguję wyższą kulturę w środowisku, bez względu na wiek i przynależność.
Każdy czytający ten tekst, a głównie oglądający zdjęcia ma możliwość zauważyć, że parytet został przechylony w drugą stronę. Po pierwsze: panie stanowiły większość konkursowiczów i laureatów. Po drugie: panie lepiej prezentują się na zdjęciach. Nie bez znaczenia jest, że zdjęcia wybierał facet, fotografowali też faceci tzn. panowie.
Można też zauważyć, że fotografowie niekoniecznie dają szansę dobrego ich sfotografowania. Wielu ustawia się do kamery tyłem. Nagrody odbierają pośpiesznie, bez momentu zatrzymania. Fotka „wyrywająca” moment z ich ruchu bywa nie najlepsza technicznie i czasem śmieszna lub niezamierzenie złośliwa. Takich zdjęć unikałem, dlatego może niektórzy w relacji będą mniej pokazani.
Na koniec – ktoś może mieć wrażenie, że zdarzają sie zdjęcia nie na temat, lub powtarzają się. Tak może być. Niektóre zdjęcia fotografom szczególnie udały się. Osoby na tych zdjęciach, przynajmniej moim zdaniem, dobrze wyglądają. To taka satysfakcja dla fotografa i modela, częściej modelki. Kolejność zamieszczenia zdjęć jest przypadkowa i nie ma żadnego znaczenia.

Izydor Zaręba