UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - kdutw aleksandrów

Bioróżnorodność to także My

poniedziałek, 28, wrzesień 2015

Fundacja''Ziemia i Ludzie",a ściślej,jej kierownictwo w osobie niezwykle miłej Pani Eweliny Skoczeń,zaprosiła nas/Romana Zabłocka i Roman Szulecki/,słuchaczy KDUTW o/Aleksandrów Kuj.na Konferencję"Bioróżnorodność to także My'' organizowaną 17 i 18 września w Grębiszewie.

W pierwszym dniu najistotniejszy był wykład dr Anny Batorczak z UW zat. "Jak szukać informacji o różnorodności biologicznej". Po południu zaplanowano warsztaty;Różnorodność biologiczna w naszym życiu''.Zadaniem naszym było zaprojektowanie w grupach plakatu na wylosowany temat;np.Bioróżnorodność na talerzu,w mieście,w szkole itp.Projekty były oryginalne,ciekawe,a niekiedy zaskakujące pomysłowością. W drugim dniu niezwykłym wydarzeniem był bardzo interesujący,co do treści i formy,wykład prof.Piotra Skubały z UŚ zat.''Bioróżnorodność największym i najmniej docenianym skarbem ludzkości''.Słuchałam go z zapartym tchem,ale cisza była powszechna i oznaczała fascynację tematem i sposobem prezentacji.
Jeśli ludzkość się nie opamięta,to pozbawimy planetę jej bogactwa i piękna.Ograbimy ją. Po południu spacer z fascynującym przewodnikiem,ornitologiem ,ale i ekologiem, po Mazowieckim Parku Krajobrazowym.Zdrowo,ciekawie i pożytecznie.Aura sprzyjała nam tej pięknej jesieni cały czas. Oczywiście był czas na integrację towarzyską,zabawy i gry,nie tylko edukacyjne.Pobyt miły i pouczający.Będziemy tę ideę ochrony gatunków przekazywać dalej naszym słuchaczom.

Notatka i fotografie Romana Zabłocka