UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kilka słów o KDUTW

Kujawsko - Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku został powołany Uchwałą Senatu WSHE nr 44/09 z dnia 16 lipca 2009 r., a rozpoczął funkcjonowanie z początkiem roku akademickiego 2009/2010.

KDUTW to regionalna inicjatywa Uczelni w zakresie realizacji idei kształcenia ustawicznego. Projekt edukacyjny i popularyzatorski adresowany jest do mieszkańców z obszaru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę ciekawie spędzając czas, będą mogły uczestniczyć w wielu interesujących wykładach, kursach i innych formach z różnych dziedzin nauki. Formuła programowa uniwersytetu jest otwarta, uwzględnia także sugestie ze strony słuchaczy. To oni będą wybierać tematykę budzącą ich zainteresowanie. W programie nie zabraknie kursów językowych, informatycznych oraz zajęć z aerobiku. Stworzenie możliwości skorzystania z tej formy kształcenia mieszkańcom z mniejszych miast i wsi legło u podstaw tej regionalnej inicjatywy Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej.

KDUTW będzie prowadził działalność we Włocławku oraz w terenie w porozumieniu z samorządami lokalnymi. W tym celu utworzono punkty informacyjne, w których można uzyskać informacje i zapisać się na zajęcia we Włocławku, Dobrzyniu nad Wisłą, Kowalu, Lipnie, Radziejowie i Rypinie.