UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - samorząd studencki

Juwenalia 2015 za nami

środa, 03, czerwiec 2015

Kolejne Juwenalia studenckie za nami. Pogoda na szczęście dopisała, można było bawić się w plenerze "pod chmurką", co niewątpliwie miało duże znaczenie dla dobrej zabawy przy muzyce i na sportowo.Tegoroczne Juwenalia odbywały sie w dniach 28-30 maja, od czwartku do soboty.


Kulminacja nastąpiła w sobotę podczas otwartej imprezy na Słodowie przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim. Każdy z juwenaliowych dni zasługuje na choćby krótką wzmiankę. W czwartek 28 maja, w południe odbył się kolorowy korowód studencki w głównej mierze składający się ze studentów WSHE i PWSZ oraz władz obu uczelni. Ze strony WSHE obecni byli JM Rektor prof. nadzw. dr. hab. Stanisław Kunikowski, Prorektor dr Władysław Kubiak, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr n.med. Beata Haor, prof. nadzw. WSHE, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych dr Henryk Stępień, prof. nadzw. WSHE oraz Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych dr Urszula Kempińska. W korowodzie udział wzięła również młodzież z Zespołu Szkół Akademickich WSHE. Korowód przeszedł ulicą 3-Maja i wokół Placu Wolności, gdzie następnie pod pomnikiem Prezydent Miasta dr Marek Wojtkowski wręczył klucze do bram miasta, tym samym oddając je w symboliczne władanie studentom. Klucze z rąk Prezydenta odebrali przewodniczący samorządów studenckich: WSHE Dariusz Rębiałkowski i PWSZ Patryk Ciechanowski. W piątek o godz. 17.00 przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim odbył sie mecz plażowej piłki siatkowej pomiędzy drużyną składającą sie z wykładowców WSHE a drużyną studentów WSHE. Mecz zakończył sie wygraną wykładowców w stosunku 3:0 w setach. Trzeba przyznać, że wykładowcy wykazali się niezłą techniką oraz zważywszy na ich wiek, wyjątkową wytrzymałością. Zagrali m. in. dr Marek Zieliński i mgr Marek Wódecki oraz gościnnie z PWSZ Cezary Hanke. Drużynę studentów, która pomimo przegranej zagrała z ogromną wolą walki i determinacją reprezentowali studenci z kierunków administracja i bezpieczeństwo narodowe.
W sobotę 30 maja o godz. 15.00 na terenie campusu przy ul. Okrzei 94A miał miejsce muzyczny akcent  w postaci występów włocławskich wykonawców: rapera Wojtka "Kwiatka" Kwiatkowskiego  oraz zespołu rockowego "Inni".