UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

O Kujawskiej Szkole Wyższej po raz kolejny na stronie internetowej NATO!

poniedziałek, 15, styczeń 2018

Na stronie internetowej NATO opublikowana została informacja nawiązująca do szkolenia przeprowadzanego w Skopje przez przedstawicieli Centrum E-learningu KSW, jako zespołu ekspertów NATO. Ponadto z Kwatery Głównej NATO skierowane zostało do Rektora KSW, prof. nadzw. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego pismo z podziękowaniem za sprawne przeprowadzenie przedsięwzięcia, na wysokim poziomie merytorycznym.




Przedstawiciele KSW przeprowadzili w stolicy Macedonii, w dniach 11-14 grudnia 2017 roku, serię wykładów, prezentacji oraz transmisji. Przedsięwzięcie na temat „Warsztaty e-learningu jako innowacyjnego narzędzia edukacji oraz szkoleń. Wymiana doświadczeń dot. najlepszych praktyk rozwoju systemów kształcenia zdalnego" zostało zrealizowane w ramach nowo uruchomionego programu transformacji systemu szkolnictwa wojskowego Republiki Macedonii - NATO DEEP. Link do informacji ze stronie NATO:
https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_150539.htm 

Poniżej tłumaczenie robocze wspomnianego pisma do Rektora KSW:
Magnificencjo Rektorze,
jako dyrektor prowadzonego w Kwaterze Głównej NATO Programu ds. Wspierania Edukacji Obronnej (DEEP) z byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii (FYROM) chciałbym uprzejmie podziękować Panu Rektorowi i Pana pracownikom za zaangażowanie dot. e-learningowego wsparcia tego programu przez Kujawską Szkołę Wyższą, w okresie 11-14 grudnia 2017 r. To wydarzenie, o charakterze pilotażowym, inicjuje nowy program współpracy z państwem aspirującym do członkostwa w NATO. E-learning jest ważnym elementem wsparcia edukacji obronnej, w znaczącym stopniu przyczyniającym się do optymalizacji procesu kształcenia w Siłach Zbrojnych FYROM. NATO uzyskało bardzo pozytywne oceny i opinie od uczestników strony macedońskiej. Byli oni pod wrażeniem profesjonalizmu ekspertów. Jestem przekonany, że wiedza nabyta przez naszych macedońskich przyjaciół posłuży im do dalszego rozwijania ich zdolności w zakresie wdrażania e-learningu. Chciałbym przy okazji osobiście podziękować prof. Piotrowi Gawliczkowi za przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia na poziomie najwyższych standardów.
Pavel Anastasov/ Kwatera Głowna NATO, Bruksela

Programy DEEP są prowadzone obecnie w 12 krajach: Afganistanie, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie, Kirgistanie, Mauretanii, Republice Mołdowy, Serbii, Macedonii, Tunezji i na Ukrainie. Skupiają się w szczególności na rozwoju potencjału kadry dydaktycznej, opracowywaniu programów kształcenia, obejmując takie dziedziny jak: metodyka nauczania, przywództwo oraz proces planowania operacyjnego.