UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Historia

Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku został powołany Uchwałą Senatu Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej Nr 44/09 z dnia 16.07.2009r, a swoją działalność rozpoczął z początkiem roku akademickiego 2009/2010.
Głównym celem Uniwersytetów jest edukacja, integracja ludzi starszych dająca im możliwość rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy, podróżowania, przebywania wśród ludzi w określonej grupie wiekowej.

W Uniwersytecie słuchacze uczą się, wspierają w sprawach rodzinnych, urzędowych, obywatelskich.  Do starości każdy musi się odpowiednio przygotować, żyjąc aktywnie i zdrowo. Właśnie tutaj w Uniwersytecie Trzeciego Wieku mamy taką możliwość godnego starzenia się bez nudy, monotonii, izolacji społecznej, czy wreszcie depresji. „Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile mogą sobie pozwolić” /Abraham Lincoln/

KDUTW to regionalna inicjatywa Uczelni w zakresie realizacji idei kształcenia ustawicznego. Projekt edukacyjny i popularyzatorski adresowany jest do mieszkańców z obszaru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę ciekawie spędzając czas, będą mogły uczestniczyć w wielu interesujących wykładach, kursach i innych formach z różnych dziedzin nauki. Formuła programowa uniwersytetu jest otwarta, uwzględnia także sugestie ze strony słuchaczy.

Nadzór nad Oddziałami KDUTW sprawuje Prezes Zarządu Jerzy Nowacki. Najliczniejszym Oddziałem jest Włocławek liczący około 300 aktywnych członków.Pozostałe Oddziały liczą od 40 do 70 członków. Wszystkie jednostki terenowe aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej współpracując z władzami gminnymi. Prowadzą różnorodne kursy, koła i sekcje zainteresowań. Aktywnie uczestniczą w rożnych rodzajach aktywności fizycznej jak również artystycznej.