UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do wydawnictwa zwarte - lista

Pedagogiczno-katechetyczna siła nadziei

czwartek, 14, maj 2015

2012 pedagogiczno katechetyczna
ks. Marian Włosiński
ISBN 978-83-61609-26-1
Włocławek 2012
format B5
s. 190
(nakład wyczerpany)


Publikacja ma zasięg międzynarodowy, gdyż poszczególne opracowania są w językach polskim i słowackim. Porównania i badania, analiza doświadczeń i sugestie stanowią treść przekazanej wiedzy w szeroko pojętych jej horyzontach. Autor opracowań wiąże siłę nadziei z respektowaniem wymogów moralnych w szeroko pojętych horyzontach pedagogiki religii.

Przygotowana pozycja w całości prezentuje pedagogikę religii jako dyscyplinę naukową, zwłaszcza w aspekcie twórczych refleksji nad zagadnieniami wychowania religijnego. Autor podkreśla, że wychowanie religijne ma właściwe sobie miejsce we wszystkich kulturach świata i związane jest z ich rozwojem i tożsamością człowieka oraz jego uwarunkowaniami społecznymi.

W pedagogice i katechetyce istotnym jest realizm i nadzieja. Katecheza, obok aspektu dydaktycznego, zawiera aspekt wychowawczy, w którym wielką rolę odgrywają wzory osobowe.

Zamiarem autora jest, by publikacja umożliwiała widzieć pedagogiczno-katechetyczną siłę nadziei, która ustawicznie umożliwia formację człowieka i narodów.