UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do wydawnictwa zwarte - lista

Rodzina wobec globalnej zmiany cywilizacyjno-medialnej

środa, 28, marzec 2018

2017 rodzina wobec globalnej zmiany pod red. Renaty Brzezińskiej
ISBN 978-83-61609-73-5
Włocławek 2017
format B5
s. 244
cena 18,00 zł



 

     

Problematyka książki Rodzina wobec globalnej zmiany cywilizacyjno-medialnej, przygotowanej pod redakcją dr Renaty Brzezińskiej i opublikowanej przez Wydawnictwo Naukowe Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, zawiera refleksje nad współczesnym modelem rodziny w ponowoczesnym świecie. Przeobrażenia, jakie w ostatnich latach zaszły w różnych dziedzinach naszego życia, nie pozostały bez wpływu na polską rodzinę i jej funkcjonowanie. Współczesność stawia przed nią wiele wyzwań zmuszając do poszukiwania coraz to nowych sposobów radzenia sobie w zmienionej rzeczywistości.
Zatem jaka jest współczesna rodzina? Czy i w jakim stopniu zmieniają się jej zadania wobec społeczeństwa? Z jakimi zagrożeniami współczesności musi walczyć i czy jest do nich przygotowana? Powyższe problemy stanowią sedno rozważań niniejszej publikacji. Teksty zebrane w tomie, prezentują autorskie spojrzenia na różne aspekty życia rodzinnego realizowanego w zmieniającej się rzeczywistości, rozpatrywanych w obszarze filozoficznym, psychologicznym, pedagogicznym, socjologicznym, medialnym.
Zawartość treściową tomu stanowią cztery części strukturalne. Część I zawiera artykuły charakteryzujące przemiany we współczesnej rodzinie. Część II publikacji stanowią materiały związane z rolą mediów w życiu rodziny i szerokim dostępem do nowoczesnych technologii informacyjnych. Część III zajmuje artykuły dotyczące wychowania w rodzinie w aspekcie edukacji dziecka w placówkach oświatowych. W ostatniej, IV części niniejszej publikacji przedstawiono artykuły, które dotyczą różnych rodzajów dysfunkcjonalności, z którymi dziś boryka się współczesna rodzina.
Pozostaje mieć nadzieję, że niniejsza publikacja okaże się przydatna dla rozważań nad modelem współczesnej rodziny, stanowiąc uzupełnienie innych opracowań dotyczących tej problematyki. Może ona zainteresować zarówno rodziców, jak i uczniów czy studentów, ale też stać się inspiracją w zakresie szukania dróg naprawy sytuacji przez terapeutów i nauczycieli.