UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - kdutw ciechocinek

I Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów - Relacja

poniedziałek, 06, czerwiec 2016

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku i działający w jej strukturach Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku byli organizatorami I KUJAWSKO - POMORSKIEGO FORUM SENIORÓW, którego głównym celem obok wymiany doświadczeń była konsolidacja środowiska Seniorów, promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej osób starszych oraz poszukiwanie różnych form artykułowania zainteresowań osób w wieku senioralnym.


I Kujawsko - Pomorskie Forum Seniorów objęte było Honorowym Patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbiety Rafalskiej, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Włocławek – dr. Majka Wojtkowskiego
Forum odbyło się w dniu 3 czerwca 2016 r. w Centrum Kultury Browar B we Włocławku.
Na program I Kujawsko - Pomorskiego Forum Seniorów składały się m. in. debata plenarna z udziałem wszystkich uczestników w sali głównej Browaru B, ekspozycje prac rękodzielniczych i artystycznych, występy zespołów muzycznych, prezentacje oferty sportowo–kulturalno-rekreacyjnej, zwiedzanie ciekawych miejsc we Włocławku oraz uroczysty koncert dedykowany uczestnikom Forum.
Głównym punktem Forum była debata, w której oprócz wystąpień Patronów i innych Gości, zaprezentowano problemy interesujące środowisko Seniorów w naszym województwie. Efektem końcowym była Deklaracja Programowa, w której zawarte zostały problemy i postulaty dotyczące Seniorów. W Forum uczestniczyło około 500 uczestników , było to jak do tej pory największe przedsięwzięcie dotyczące Seniorów w województwie kujawsko–pomorskim. Wszystkich uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie , miłą atmosferę i pożytecznie spędzony czas !

Zapraszamy do galerii zdjęć