UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zarządzanie układem przestrzennym w miastach i gminach

2 semestry - 220 godzin

Interes społeczny często kłóci się z celami założonymi przez przedsiębiorców, czy też innymi grupami produkcyjnymi lub usługowymi w zakresie zagospodarowania terenów. Coraz większą wagę przykłada się do planowego zagospodarowania obszarów miast, gmin i wsi. Studia podyplomowe są skierowane do osób, które na wszystkich poziomach administracji samorządowej, bądź rządowej zajmują się zagospodarowaniem przestrzennym miast, gmin i wsi, a także zagospodarowaniem wskazanego makroregionu (województwa, czy innego wydzielonego obszaru).

Absolwent studiów podyplomowych Zarządzanie układem przestrzennym w miastach i gminach będzie znał współczesne procesy urbanistyczne, zagadnienia architektury i krajobrazu, podstawy gospodarki wodnej, wybrane problemy ochrony środowiska i ekonomiki przestrzeni. Będzie posiadał umiejętność planowania przestrzennego, kształtowania środowiska i kształtowania struktury osadniczej. Będzie znał zagadnienia związane z ochroną i kształtowaniem krajobrazu. Wybrane wyżej umiejętności poparte będą znajomością aspektów prawnych potrzebnych w zarządzaniu przestrzenią.

Adresaci studiów:

Studia skierowane są do osób na wszystkich poziomach administracji rządowej bądź samorządowej zajmujących się zagospodarowaniem przestrzennym miast, gmin i wsi, a także zagospodarowaniem wskazanego makroregionu.

Możliwość pracy po studiach:

Absolwenci mogą pracować w urzędach gmin, starostwach i urzędach marszałkowskich; w urzędach administracji rządowej i biurach agencji rządowych; w biurach projektowych i konsultingowych pracujących na rzecz jednostek samorządu terytorialnego; w przedsiębiorstwach oddziałujących na środowisko i korzystających z jego zasobów; w biurach obrotu nieruchomościami, bankach i innych firmach prywatnych.

Opłaty:

Opłata za cały tok studiów — 2700,00 zł
Opłata za wydanie indeksu — 16,00 zł
Opłata za wydanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych — 30,00 zł

Organizator:

Wydział Nauk Technicznych
KSW we Włocławku
ul. Okrzei 94A
pok. nr 6
tel.
660 716 709
660 717 370
660 718 362
e-mail: ackp@ksw.wloclawek.pl

Godziny pracy:
wtorek - godz. 10.00 - 15.00
środa - godz. 10.00 - 15.00
czwartek - godz. 10.00 - 15.00
piątek - godz. 10.00 - 15.00
sobota zjazdowa - godz. 08.00 - 14.00



Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku oferuje następujące pakiety zniżek:

program rodzina PROGRAM RODZINA obejmuje obniżone o 10% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla członków rodziny: rodzeństwo (pierwsza linia pokrewieństwa), rodzice - dziecko, małżeństwo jednocześnie podejmujących naukę na studiach podyplomowych
program dobry start PROGRAM DOBRY START obejmuje zwolnienie z opłaty wpisowej na studia przez cały czas trwania rekrutacji na studia dla kandydatów składających dokumenty na studia podyplomowe
program team work PROGRAM TEAM WORK obejmujący obniżone o 10% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla pracowników z jednej firmy (co najmniej 5 osób jednocześnie składających dokumenty na ten sam kierunek studiów podyplomowych)
program absolwent I II PROGRAM ABSOLWENT STUDIÓW PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA WSHE WE WŁOCŁAWKU obejmujący obniżone o 20% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla absolwentów studiów pierwszego lub drugiego stopnia WSHE we Włocławku
program absolwent podypl PROGRAM ABSOLWENT STUDIÓW PODYPLOMOWYCH WSHE WE WŁOCŁAWKU obejmujący obniżone o 10% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla absolwentów studiów podyplomowych WSHE we Włocławku
program dwa dyplomy PROGRAM DWIE PODYPLOMÓWKI obejmuje obniżone o 50% czesne dla osób realizujących jednocześnie dwa kierunki studiów podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku (zniżka dotyczy drugiego kierunku studiów podyplomowych)