UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Historia

Rok akademicki 2004/2005 Biblioteka Główna KSW (dawniej WSHE) we Włocławku rozpoczęła w nowej siedzibie. Jej ponowne uruchomienie po przerwie wakacyjnej nastąpiło 4 października 2004 r. Nowa siedziba znajduje się przy Placu Wolności 1.

Pozyskany lokal jest trzykrotnie większy od zajmowanego dotychczas przy ulicy Piwnej 3. Powierzchnia ponad 600 m2 mieści ok. 60 tys. książek i 16 tytułów prenumerowanych czasopism. Z biblioteki korzystać mogą studenci i kadra naukowa KSW oraz członkowie Włocławskiego Towarzystwa Naukowego. Czytelnicy uzyskali przestronną, klimatyzowaną czytelnię na 50 miejsc wyposażoną dodatkowo w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. W skomputeryzowanej wypożyczalni znajdują się 3 stanowiska do poszukiwań w katalogu.
biblioteka 02Poprzednia siedziba Biblioteki Głównej KSW mieściła się przy ul. Piwnej 3. Zajmowała powierzchnię ponad 200 m 2. Czytelnia z księgozbiorem podręcznym pozwalała zabezpieczyć 30 miejsc do pracy studentów. Również wypożyczalnia okazała się zbyt mała, jak na potrzeby rosnącej wciąż liczby studentów. Stąd decyzja o przeniesieniu biblioteki do nowej siedziby. Przy ul. Piwnej 3 biblioteka działała 5 lat (od 18.03.1999 r. do 30.09.2004 r.). Jej początki zaś sięgają roku 1995 tj. okresu powołania KSW (dawniej WSHE). Wówczas gromadzeniem księgozbioru na potrzeby wyodrębnionej w przyszłości biblioteki uczelnianej, zajmował się oddelegowany do tych zadań pracownik Biblioteki Naukowej Włocławskiego Towarzystwa Naukowego (założyciela KSW). W ciągu 5 lat samodzielnej działalności biblioteka zgromadziła 32 tys. książek (5 tys. zastano w roku 1999). Zwiększono również prenumeratę czasopism z ok. 30 do 91 tytułów.