UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Jubileusz XX-lecia KSWW 2015 roku nasza Uczelnia obchodzi 20 lat działalności dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Dla jednych to „tylko 20 lat”, dla innych „już 20 lat”. Dla szkolnictwa niepublicznego w kraju to imponująca data, zważywszy na fakt, iż pierwsze uczelnie wyższe tego sektora kształcenia pojawiły się na polskiej mapie edukacyjnej z początkiem lat 90. XX wieku.
Założycielem Uczelni jest Włocławskie Towarzystwo Naukowe, które jest jedną z niewielu w Polsce organizacji społecznych o charakterze ogólnym, które posiadają własną uczelnię.
Włocławska Uczelnia powołana została decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 czerwca 1995 roku. Wtedy jeszcze jako Wyższa Szkoła Pracy Socjalnej rozpoczęła działalność od jednego kierunku – pedagogika ze specjalnością praca socjalna. Uczelnia wpisana została do rejestru uczelni wyższych niepublicznych pod pozycją 69. W 1997 roku, na podstawie decyzji MEN, prowadziła działalność dydaktyczno-naukową już jako Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku. Z dniem 1 sierpnia 2015 roku w wyniku włączenia w swoją strukturę Wyższej Szkoły Technicznej we Włocławku, przemianowana została na Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku. Dziś Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku jest najstarszą uczelnią niepubliczną w województwie kujawsko-pomorskim.
Trzy ważne daty a ile w tym czasie wydarzeń i działań...