UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Pokolenia Włocławian przygotują biogramy wybitnych postaci z naszego regionu w ramach sympozjum „Oni walczyli o niepodległą Polskę” - zaproszenie

poniedziałek, 22, październik 2018

W rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości wspominamy bohaterów narodowych, także tych związanych z naszym miastem i regionem. Pamiętamy co nasi przodkowie poświęcili i co zrobili dla Polski oraz ile kosztowało ich odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Bohaterami byli nasi przodkowie i współmieszkańcy, którzy walczyli o niepodległą Polskę a później tworzyli jej kształt. Powinniśmy darzyć ich wielkim szacunkiem i dziękować za ich czyny oraz za to, że możemy teraz żyć w wolnej Polsce.
Idea upamiętnienia wybitnych postaci legła u podstaw organizacji sympozjum pt. „Oni walczyli o niepodległą Polskę”, które przygotowuje Studenckie Koło Naukowe „Historykon” Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku. Podczas spotkania popularnonaukowego prezentowane będą sylwetki, tych którzy walczyli o niepodległą Polskę, a później tworzyli jej kształt na terenie Kujaw wschodnich i Ziemi Dobrzyńskiej. Sympozjum planowane jest na listopad/grudzień 2018 roku.
W imieniu Organizatorów sympozjum „Oni walczyli o niepodległą Polskę” pragniemy skierować zaproszenie do seniorów z wszystkich włocławskich uniwersytetów trzeciego wieku, studentów wszystkich włocławskich uczelni oraz do uczniów wszystkich włocławskich szkół ponadgimnazjalnych, o opracowanie i zaprezentowanie biogramów osób, które były związane z naszym regionem i aktywnie uczestniczyły w wydarzeniach sprzed 100 lat.
Oceny merytorycznej poszczególnych biogramów dokona zespół pod przewodnictwem Pana dr. Władysława Kubiaka. Najlepsze biogramy zostaną zaprezentowane na ww. sympozjum i opublikowane w wydawnictwie uczelnianym Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku pn. „Debiuty naukowe”. Wszyscy autorzy biogramów otrzymają okolicznościowe dyplomy.
Biogramy wg kryteriów stanowiących załącznik do niniejszego pisma należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 listopada 2018 na adres e-mail: wadkub@wp.pl  (pod ten adres można również kierować pytania) lub Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku, Dział Promocji, pl. Wolności 1, 87-800 Włocławek z dopiskiem: sympozjum „Oni walczyli o niepodległą Polskę”.


POBIERZ Kryteria przygotowania biogramu