UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do projekt llp grundtvig aktualności

Partnerski projekt międzynarodowy - Books Like Acting. Projekt finansowany przez program UE LLP Grundtvig

czwartek, 19, grudzień 2013

W ramach działań Biura Współpracy z Uczelniami Krajowymi i Zagranicznymi WSHE podpisana została międzynarodowa umowa partnerska w projekcie unijnego Programu Grundtvig. Partnerami projektu są kraje: Polska, Rumunia, Szwecja, Turcja, Hiszpania, Włochy oraz Francja.

Celem tego europejskiego partnerstwa jest połączenie różnorodnych poglądów na temat wdrożenia nowych metod popularyzacji czytania książek w naszych krajach. W rezultacie spodziewamy się zwiększyć zainteresowanie czytaniem i osiągnąć wzrost motywacji osób dorosłych. Projekt skierowany jest do świadomych dorosłych, przez przybliżenie im literatury europejskiej w bardzo atrakcyjny sposób i zaangażowanie słuchaczy o specjalnych potrzebach, w szczególności osób starszych.

Projekt opiera się na edukacji pozaformalnej i obejmuje działania takie jak: warsztaty czytania, szkolenia, zajęcia na świeżym powietrzu i zagraniczne wizyty studyjne, prezentacje oraz debaty w celu wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

W ramach działań podejmowanych przez WSHE we Włocławku największy wkład w działania będą mieć słuchacze Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w działaniach popularyzujących czytelnictwo na poziomie lokalnym. Dla osób posługujących się językiem angielskim otwierają się w tym projekcie możliwości bardzo atrakcyjnych wyjazdów zagranicznych.

Zapraszamy słuchaczy KDUTW na konferencję realizowaną w ramach projektu dn. 17.01.2014 (godz. 12.00), Pl.Wolności 1.

 

Projekt realizowany dzięki finansowaniu Komisji Europejskiej. Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi WSHE we Włocławku. Komisja Europejska nie odpowiada za wykorzystanie zawartych informacji w jakikolwiek sposób.