UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do wnsit - artykuły

Możliwość uzyskania zatrudnienia po ukończeniu studiów


Studia na kierunku Logopedia, specjalności: Logopedia przedszkolna i Logopedia szkolna przygotowują do pracy w placówkach oświatowych (zarówno publicznych, jak i niepublicznych) zajmujących się działalnością diagnostyczno- terapeutyczną oraz profilaktyczną w kontekście nieprawidłowości rozwoju mowy dzieci i młodzieży. Po ukończonych studiach na specjalności Logopedia przedszkolna absolwenci uzyskają możliwość podjęcia pracy m.in. w:

- przedszkolach masowych, integracyjnych i specjalnych (publicznych i niepublicznych);

- innych placówkach oświatowych (zatrudniających absolwentów studiów pierwszego stopnia), w których udzielanie pomocy logopedycznej dzieciom w wieku przedszkolnym należy do zadań statutowych na stanowisku logopedy.

Po ukończonych studiach na specjalności Logopedia szkolna absolwenci uzyskają możliwość podjęcia pracy m.in. w:

- szkołach podstawowych masowych, integracyjnych i specjalnych (publicznych i niepublicznych), ewentualnie szkołach na innym poziomie kształcenia, w których udzielanie pomocy logopedycznej należy do zadań statutowych;

- innych placówkach oświatowych (zatrudniających absolwentów studiów pierwszego stopnia)  w których udzielanie pomocy logopedycznej dzieciom w wieku szkolnym należy do zadań statutowych na stanowisku logopedy.

Zakłada się jednocześnie, iż student może wybrać dwie specjalności, co poszerzy zakres nabywanej wiedzy, umiejętności i kompetencji, a tym samym znacząco zwiększy szansę na zatrudnienie na rynku pracy.

Ponadto opracowany program studiów pozwoli absolwentom kierunku Logopedia uzyskać kompetencje niezbędne do podejmowania własnej działalności logopedycznej, co przyczyni się do generowania nowych miejsc pracy.