UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do wnt - współczesne wymagania logistyki w służbach mundurowych

Program

poniedziałek, 12, grudzień 2016


Konferencja naukowa: "Współczesne wymagania logistyki w służbach mundurowych"

 

Konferencja pt. „Współczesne wymagania logistyki w służbach mundurowych” skierowana jest do szerokiego grona przedstawicieli służb mundurowych, a także studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych Włocławka i regionu. Działania w związku z konferencją mają charakter aktywizacji regionalnych, logistycznych środowisk mundurowych, a także spotkań z młodzieżą ze szkół o profilu logistycznym i bezpieczeństwa narodowego. To także promocja szeroko rozumianej logistyki i ogromnego zapotrzebowania na specjalistów tego obszaru.
Historia logistyki jest ściśle związana z historią wojska, bo to właśnie tam zachodziła i nadal zachodzi potrzeba nieustannego zaopatrzenia (wsparcia). Stąd pomysł na ukazanie źródeł pochodzenia logistyki oraz działań logistycznych podejmowanych w wojsku i służbach mundu-rowych. Szeroko rozumiane działania logistyczne w służbach mundurowych dają gwarancje zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu. Jest wiele aspektów działań logistycznych, które wymagają zastosowania najnowszych rozwiązań technicznych, organizacyjnych, procesowych i innych mających zastosowanie we współczesnym świecie. Takie podejście do logistyki umożliwia kompatybilność działań służb mundurowych w państwie, a także na arenie międzynarodowej. Zorganizowanie przez Kujawską Szkołę Wyższą (Wydział Nauk Technicznych) konferencji pt. „Współczesne wymagania logistyki w służbach mundurowych” wpisuje się z jednej strony w zapotrzebowanie środowiska służb mundurowych w regionie, z drugiej zaś jest spełnieniem oczekiwań teoretyków i praktyków logistyki, którzy podejmują szereg działań, których celem głównym jest wsparcie logistyczne szeroko rozumianych działań zapewniających bezpieczeństwo. Konferencja stanowi także dopełnienie badań nad logistyką stosowaną organizowanych przez Wydział Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej, który jest partnerem Wydziału Nauk Technicznych Kujawskiej Szkoły Wyższej.
Prelegentami na konferencji z obszaru nauki będą teoretycy z Wydziału Nauk Technicznych Kujawskiej Szkoły Wyższej, natomiast w imieniu pragmatyków służb mundurowych swoje doświadczenia przekażą przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej i straży miejskiej.

Konferencja naukowa "Współczesne wymagania logistyki w służbach mundurowych" finansowana jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę


 mniswPROGRAM KONFERENCJI:


Otwarcie konferencji
dr inż. Adam Rejmak – Dziekan Wydziału Nauk Technicznych

"Logistyka wojskowa w zastosowaniu praktycznym w wojskach lądowych"
dr inż. Witold Terechowicz – Dyrektor Instytutu Logistyki i Techniki Kujawskiej Szkoły Wyższej

"Logistyka w działaniach policji"
podinsp. Piotr Bartczak – Komenda Miejska Policji we Włocławku

"Funkcjonowanie KSR-G na terenie powiatu włocławskiego"
mł. bryg. mgr Marek Lewandowski – Komenda Miejska Państwowej Straży we Włocławku

"Realizacja logistyki w Wojskowych Komendach Uzupełnień"
ppłk mgr inż. Radosław Niecikowski – Wojskowa Komenda Uzupełnień we Włocławku

"Straż miejska w systemie bezpieczeństwa lokalnego – środki techniczne wykorzystywane w działaniach"
dr Piotr Siębida – Straż Miejska Włocławek

Podsumowanie konferencji­
dr inż. Adam Rejmak – Dziekan Wydziału Nauk Technicznych